Kryptowalutowe trendy w 2022

O kryptowalutach robi się coraz głośniej. W ten segment rynku stara się inwestować coraz więcej osób. Tylko 2021 kapitalizacja całego rynku kryptowalut wyniosła astronomiczną kwotę blisko 2,2 biliona dolarów! Zapowiada się, że kolejne lata jeszcze bardziej ten wynik podbiją. W takim razie, warto zadać sobie pytanie, jakie trendy kryptowalutowe będą obecne w 2022 roku i z czego będzie to wynikać?

Kryptowaluty biją rekordy popularności

Inwestorzy mogą już zacierać ręce, bo kryptowaluty w 2022 roku będą miały jeszcze większy wpływ na światową gospodarkę niż w latach ubiegłych. Coraz więcej państw próbuje też kryptowaluty regulować prawnie i traktować je jako pełnoprawny środek płatniczy. Oczywiście, z racji tego, że kryptowaluty są wirtualną walutą, a więc nie posiadają materialnej wersji, sporo osób wciąż miewa uzasadnione wątpliwości, dotyczące tego, czy rzeczywiście warto w ten trend inwestować.

Z kolei, inwestorzy, którzy widzą w tym rynku potencjał, inwestują ogromne kwoty w kolejne cyfrowe zasoby i tym samym koparki kryptowalutowe, które dane waluty mogą wydobywać. Wciąż najpopularniejszą i najdroższą kryptowalutą jest osławiony Bitcoin, choć – trzeba tu dodać – Ethereum i pozostała czołówka również zaczynają stabilizować rynkową cenę.

Pierwszy trend – walka o 1 miejsce

Najważniejszym trendem w 2022 roku zdaje się być przybierająca na sile walka pomiędzy Bitcoinem a Ethereum oraz innymi konkurencyjnymi kryptowalutami. Słowem – rywalizacja pomiędzy pomiędzy nimi stanie się jeszcze bardziej zaciekła, co będzie miało w znaczący wykrystalizowanie się nowych cen.

Sporo mówi się także o samym rozwoju narzędzi służących do sprzedawania i kupowania kryptowalut, a zatem platform inwestycyjnych, które takie usługi oferują. Najprawdopodobniej również na rynek trafią kolejne kryptowaluty, które mogą zyskiwać okresową popularność

Pierwszy trend

Całość przełoży się na wzrost użycia blockchainów oraz tokenów. Ogromną popularnością cieszy się już teraz przestrzeń NFT, a zatem system, który umożliwia tworzenie wirtualnych unikatowych przedmiotów i miejsc. Model ten zyskuje na popularności zwłaszcza w branży gamingowej, gdzie gracze mogą kupić wirtualne assety, skórki, postaci i nie tylko, które dzięki technologii blockchain stają się całkowicie unikalne i niepowtarzalne. Firmy planują wdrożyć takie rozwiązania w formie niektórych mikrotransakcji dostępnych w grach.

Regulacje prawne

Odkąd światowi regulatorzy finansowi zaczęli zwracać uwagę na rosnącą popularność kryptowalut, zaczęto podejmować próby uregulowania ich kwestii prawnych. Możemy być więc pewni, że pojawią się nowe przepisy dotyczące kontroli kryptowalut. W USA najprawdopodobniej inwestycje kryptowalutowe zostaną włączone (nawet!) do planów emerytalnych.

Regulacje prawne

To dobra wiadomość dla inwestorów, bo dzięki temu rynek kryptowalut ma szansę być chroniony prawnie, a tym samym będzie on dostępny dla szerszego grona konsumentów. W rezultacie, trudniej będzie o oszustwa, a całość przybierze nieco bardziej ułożoną i mnie chaotyczną strukturę.

Jeszcze więcej kryptomatów

Tak, odkąd pojawiły się kryptowaluty sporo mówiło się o konieczności powstania tzw. kryptomatów, które byłyby odpowiednikami tradycyjnych bankomatów. Wprawdzie działa to na nieco innych zasadach, ale ostatecznie pozwala ludziom kupować kryptowaluty za pieniądze z kart bankowych lub gotówkę. Oczywiście, kryptomaty mają bardzo wysokie prowizje, więc lepiej jest spróbować swoich sił na platformach P2P lub giełdzie. Tym niemniej popularność takich urządzeń rośnie. Szacuje się, że już teraz jest ich blisko 35 tysięcy na całych świecie.

Dodaj komentarz